Не робіть мені нерви. Скасовуємо стрес і запобігаємо захворюванням пов'язаним з ним!

Мозговая деятельность

 

Сказати, що кожен українець сьогодні зазнає стресу – це не сказати нічого. Ніхто не знав, що нам доведеться пережити ТАКЕ випробування, але якщо підходити до життя філософськи, все для чого – то відбувається. Але це тема вже для іншої статті.


Наша тема – здоров'я. А точніше його виправлення, покращення, а ще краще збереження.Сказати, що кожен українець сьогодні зазнає стресу – це не сказати нічого. Ніхто не знав, що нам доведеться пережити ТАКЕ випробування, але якщо підходити до життя філософськи, все для чого – то відбувається. Але це тема вже для іншої статті.


Наша тема – здоров'я. А точніше його виправлення, покращення, а ще краще збереження.

Стрес, якому піддається сьогодні кожен з нас, як ніколи в житті відчуває нас на міцність. І не лише в психологічному плані, а й у фізіологічному. І якщо щоденні новини викликають у багатьох із нас сильний стрес, страх, тривогу, у кого і депресію – це легкозрозумілий зв'язок, який не потребує додаткових пояснень, то мало хто розуміє, наскільки стрес впливає на наш фізичний стан. Цей вплив хоч і незримо, але при цьому дуже сильний.
Сильно настільки, що викликає величезну купу захворювань, причини яких часто не можуть виявити, адже все йде з голови!

У чому причина того, що люди не звертають увагу на стрес, і намагаються забутися у справах, штучних (і часто шкідливих) речовинах для зняття стресу, просто терплять нервову напругу і нічого не роблять.
А потім люди дивуються, як і звідки у них взялося те чи інше захворювання. Ось вам приклад. Всесвітня тенденція до інфарктів, що почастішали у людей, 30 – 40 років пов'язана з інтенсифікацією життя, що викликає стрес. А він, у свою чергу, призводить до нападу. Бачите. Залежність непомітна, але вона пряма.

Інфаркт, це лише одна з величезної кількості захворювань, які викликає стрес, непомітно підточуючи Ваше здоров'я. Так як сьогодні ми схильні до найсильнішого стресу як ніколи, давайте спробуємо розібратися, що викликає стрес, його симптоми, як з ним боротися, і тим самим як передбачати і «скасувати» всі захворювання, що їм викликаються!


Для того, щоб перемогти противника, потрібно його краще вивчити. Так і зі стресом. Війна, це та сама всеосяжна причина, яка в такий гіркий спосіб об'єднала всіх українців, поселила в душі кожного з нас не лише стрес, а й тривогу, безсоння, нервозність, депресію тощо.

 

Але, крім цього, у кожного з нас є свої особисті причини для стресу. Давайте ж розберемося, які:


- Робота. Звичайно, не обов'язково бути спецагентом або альпіністом-мийником вікон, для того щоб відчувати стрес через поганий мікроклімат, підвищену відповідальність, провальний проект, зменшення прибутку і загалом чого-небудь ще. А так, як працювати потрібно майже кожен день, то відповідно майже кожен день ми наражаємося на стрес.


- Складні стосунки з рідними чи друзями.
Ми довіряємо тим, хто поруч із нами. Це природно. Природно тому також і те, що конфлікти з найближчими викликають найсильніший стрес.


- Конфлікти.
Навіть з незнайомцями, це справжнісінький пологовий будинок для стресу!


- Фобії. Стрес від зіткнення з тим, що лякає Вас до чортиків, так само викликає стрес, як і тротил, що створює вибухонебезпечну ситуацію.


- Невиконані цілі, нездійснені мрії.
Всі ми можемо гризти себе за те, що не вдалося зробити задумане і таке бажане.


- Завищена чи занижена самооцінка. Підвищена самооцінка залишає нас незадоволеними собою постійно. Занижена – робить те саме!


- Інформаційне сміття. Ви не помічали, як стає легше на душі, якщо хоча б день, або навіть півдня, Ви зайняті, наприклад, ручною працею, або в дорозі, у будь-якому випадку Вам ніколи читати новини. Ми перевантажені інформацією, і наш мозок із цього приводу дуже нервує. Ефект подвоюється - якщо вони завжди погані!


- Ризик. Для душевної рівноваги інколи корисно не попити шампанського.


- Відсутність відпочинку. Психіка, як і все наше тіло, має відпочивати. Перевантаження призводить до неминучого стресу.

Як бачимо, хоча причини стресу чекають нас за кожним кутом, багато хто, якщо не переважна більшість схильна приховувати це. Не лише від оточуючих, а й від самих себе. Але сьогодні сказати, що маю сильний стрес – не соромно. Більш того, це початок доброго шляху до того, щоб почати позбавляється його.


А тим стійким олов'яним солдатикам, яким все байдуже, і самі про себе кажуть, що ніколи не стресують придивіться до пунктів нижче, адже якщо це про Вас, то Ви помиляєтесь:

 

- напруга м'язів голови, шиї, плечей, спини.
- Тривога.
- Головний біль, незрозумілий біль у грудях.
- Бажання дистанціюватися від суспільства.
- Песимізм, пригніченість, апатія.
- Втома.
- Погіршення пам'яті, розумових процесів, часте забування слів, погана концентрація уваги.
- Безсоння, нетипове пізнє засинання.
- Погана працездатність.
- Сильна дратівливість.
- Сильна пітливість
- Зниження лібідо

 

Як бачимо, пунктів досить багато, але й багато людей повалено стресу постійно. Тому якщо у Вас наполегливо проглядається один із пунктів вище, потрібно робити щось для того, щоб цей стрес не переріс у щось більше. А саме в хронічні захворювання, які він викликає. Звичайно, стрес відчуваємо усі ми. Але якщо можливість перемогти його відсутня, і він постійний, це найімовірніше викликає ускладнення у вигляді захворювання. Або навіть букет захворювань. Давайте розглянемо список хвороб, спричинених стресом:

 

- Захворювання серцево-судинної системи: підвищений тиск, прискорене серцебиття, інфаркти.
- Цукровий діабет
- Ожиріння
- Гастрит, виразка, синдром подразненого кишечника, діарея, запори
- Астма
- Хвороба Альцгеймера
- Проблеми із щитовидною залозою
- Запальні захворювання: екзема, артрит, псоріаз, хвороба Крона, коліт.
- Депресія.

 

 

Погодьтеся, список значний. Проблема в тому, що якщо стрес із рідкісних станів перетворюється на Вашого постійного супутника, тягне за собою виникнення перелічених вище захворювань. Причому захворювання шукає пролом у Вашому організмі, там де у Вас є проблема: спадкова або придбана, туди воно і битиме в першу чергу!


Щоб цього не допустити, слід боротися зі стресом. Давайте розглянемо основні рецепти «безхмарного» стану, які допоможу Вам бути на позитивній хвилі, як би банально це не звучало:

 

1. Фізичні навантаження. Важко переоцінити вплив фізкультури на психоемоційний стан. Плавання, велоспорт, біг, навіть ходьба 1 годину на день допоможе Вам позбутися стресу, і бачити світ не в таких темних тонах!


2. Зміни.
Зміни життя. Зміна навичок. Зміна маршрутів. Будь-які зміни зі знаком + допоможуть Вам долати стрес легше, і як би переступати через нього, залишаючи в минулому разом зі старими звичками та негараздами!


3. Медитація
. Не обов'язково їхати до Індії та поринати у глибокі духовні практики. Розслаблююча музика, пахощі, споглядання прекрасного. Все це разом і окремо допоможе Вам відключити мозок від того, що Вас напружує, і при поверненні до реальності дана проблема здаватиметься Вам набагато менше.


4. Йога.
Це насправді медитація + фізкультура. Багато хто любить, значить багатьом допомагає.


5. Дихальна гімнастика. Це пункт для запеклих панікерів. Якщо у людини стрес, що переходить у гострий напад тривоги або паніки, допоможе просту вправу: п'ять-десять спокійних глибоких вдихів і видихів приведуть людину у відносну норму.


6. Сміх. Корисно для перенаправлення психіки з темних думок в область світлих. Підійде все, що викликає сміх: хоч самі жартуйте, хоч коміків на YouTube дивіться. Усі засоби хороші!


7. Відмова від алкоголю чи наркотиків.
Штучні дарувальники короткочасної радості після закінчення дії забирають у Вас вдвічі більше. Психіка, звільнена від штучних стимуляторів радості, втрачає той самий підтримуючий милицю і вчитися «веселити себе сама», знаходячи радість у навколишньому, водночас стаючи набагато міцнішими по відношенню до стресу.


8. Їжте солодке. Та й взагалі те, що Вам подобатися! (Але в межах розумного!) Людина хоч і розумна, але тварина. Тому прості радості у боротьбі зі стресом ніхто не скасовував.


9. Читайте. Вчені з університету Сассекс довели, що читання хоча б 6 хвилин на день знижує стрес на 68%. Головне тут читати не стрічку новин, а наприклад хорошу класику.


10. Повноцінний сон. Тут і жодні вчені не потрібні. Ви самі не раз помічали, який добрий день Ви проводите після тривалого, міцного сну. Цей же сон допомагає більш стійко переносити тягарі та негаразди життя.


11. Натуральні комплекси зі зняття стресу, тривоги, безсоння. Якщо Ваша проблема хронічна, і все перераховане вище не допомагає, Ви можете допомогти собі за допомогою різних комплексів, які ефективно справляються не тільки зі стресом, але і з цілою купою окостросових проблем: безсонням, тривогою, погіршенням пам'яті, уповільненням розумових процесів, депресією. Фахівці інтернет-маркету БіоЖиття підібрали для Вас найкращі з комплексів для здоров'я:


А) Майнд Майстер від LR. Якісний, і при цьому бюджетний комплекс, що діє у двох напрямках: знімає стрес та підвищує працездатність Вашого мозку! Сприяє підвищенню концентрації та уваги.


Б) Гінкго-f фіточай. Чай не може бути ліками від стресу? Дурниця! Підсилює мозковий кровообіг, покращує пам'ять, слух та зір, відновлює еластичність судин головного мозку при склерозі, знімає головний біль, запаморочення, підвищує ефективність терапії пост та передінсультного стану. І це все просто чай.


В) Ашваганда. Традиційний комплекс із Аюрведи. Цей комплекс робить багато чого корисного, але з того, що цікаво нам: адаптоген, антистрес, покращує настрій і допомагає при безсонні.


Г) Екстракт Мухомору. Не бійтеся це зовсім не небезпечно) Ефективний комплекс для боротьби з епілепсією, тиками, психозами під час інфекційних захворювань із сильним збудженням, депресією, головним болем, запамороченням.


Д) Найт Майстер від LR. Дорогий, але при цьому якісний комплекс для нормалізації Вашого сну. Якщо у Вас безсоння або нічні пробудження, Вам сюди!


Е) Супер Омега від LR. Від стресу мозок барахлить, як двигун від старості. Для того, щоб покращити роботу мозку без побічних ефектів, Вам допоможе Омега 3, що входить до складу даного комплексу.


Ж) Фіторелакс. Заспокоює, знімає напругу, покращує сон, благотворно впливає на серцево-судинну та нервову системи. Корисно жінкам під час менопаузи.


З) Елемвітал з органічним магнієм. Має заспокійливу дію і застосовується при порушеннях сну та нервозності, полегшує передменструальний синдром (ПМС) та інші порушення, пов'язані з менструальним циклом, сприяє запобіганню мігрені та полегшує головний біль.


Ви можете підібрати комплекси препаратів відповідно до Ваших потреб і значно покращити якість Вашого життя позбувшись стресу, тривожних станів, депресії та безсоння. І крім того, застерегти себе від цілого купу захворювань!
При цьому головний рецепт життя без стресів: незважаючи ні на що, вірити у світле майбутнє)

 

© Давиденко Семен, 2022

Фотографії images.google.com.ua

  Використані матеріали із відкритих джерел.

 Други статьи:Промед | Чага | Перфектил | Веселка |
ИМ БиожизньБизнес-каталог компаний Украины, товары и услугиzakupka.com
Украина онлайн

Каталог и регистрация сайта